-
Tel:+86-15996094444
-
E-mail:
Informeer nu
+86-15996094444
Informeer nu
Een 1.4301 (AISI 304) roestvrijstalen bekledingsbeugel en een 1.4404 (AISI 316L) beugel met identieke afmetingen verschillen 2 tot 3 procent van het gewicht van molybdeen, en dat verschil verhoogt het Pitting Resistance Equivalent Number van ongeveer 19 naar ongeveer 25. Op een gevel 60 meter boven een promenade scheidt het een bevestiging die op 25-jarige leeftijd nog steeds in orde is, van een bevestiging die op 25-jarige leeftijd geperforeerd is. acht.
De materiaalkeuze voor architecturale bevestigingshardware is de gedocumenteerde match tussen legeringskwaliteit, tempering, coatingmassa en galvanische isolatiedetails aan de ene kant, en twee projectfeiten die vóór de eerste werkplaatstekening zijn vastgelegd aan de andere kant: de atmosferische corrosiviteitscategorie gedefinieerd in ISO 9223 en de ontwerplevensduurklasse gedefinieerd in EN 1990.
Definitie: materiaalkeuze voor architecturale bevestigingshardware is de traceerbare combinatie van legeringskwaliteit en tempering, coatingmassa en isolatie van ongelijksoortige metalen met de ISO 9223-corrosiviteitscategorie van de installatie, geverifieerd aan de hand van de EN 1990-ontwerplevensduurklasse.
Corrigeer deze twee invoergegevens en de rest van de specificatie wordt rekenkundig. Sla ze over en de reparatie wordt een grootschalig corrosie-experiment, gefinancierd door de klant.
In de ISO 9223-categorieën C4 en C5 verliest blank koolstofstaal tussen de 50 en 200 micrometer aan oppervlaktediepte in het eerste jaar van blootstelling, dus de manier waarop architectonische bevestigingshardware met pensioen gaat is atmosferische corrosie in plaats van structurele overbelasting.
Dat is geen argument tegen mechanisch ontwerp. Ankerontwerp volgens EN 1992-4 en kwalificatie volgens EAD 330232 hebben al veiligheidsfactoren van 2,0 of hoger op het gebied van betonkegels en staal. De marge die routinematig ondergespecificeerd wordt, is de milieumarge.
Twee reeksen behandelen de meeste veldproblemen. Bij de eerste wordt lokaal een opofferingscoating opgebruikt bij een snijrand, een las of een kras tijdens het werken, en begint het sectieverlies in een zone van 20 millimeter, terwijl de rest van het onderdeel onaangeroerd blijft. In het tweede geval breken chloriden de passieve film van een roestvrij onderdeel dat gekozen is vanwege zijn uiterlijk en niet vanwege zijn PREN, en begint putvorming bij een koudgevormde bocht waar de restspanning piekt.
Vier variabelen bepalen hoe lang een architectonische bevestiging meegaat: de chemie van de legering uitgedrukt als PREN, de coatingmassa volgens EN ISO 1461, galvanische compatibiliteit van het geassembleerde metaalpaar en de differentiële thermische beweging die de verbinding moet absorberen. Elk getal kan als een getal in een specificatie worden geschreven.
Een PREN van 25 is de praktische vloer voor RVS bevestigingen binnen 10 kilometer van een kustlijn; 35 of hoger is de vloer binnen een spatzone.
PREN = Cr 3,3 x Mo 16 x N, berekend op basis van de nominale samenstelling, zodat de waarde op elk molencertificaat kan worden gecontroleerd.
Er volgen twee gevolgen. 1.4301 bevat geen opzettelijke toevoeging van molybdeen, en daarom presteert het acceptabel in C3-inlandse atmosferen en slecht in C5-M-mariene atmosferen. Duplex 1.4462 bereikt PREN 35 en levert een minimale proefsterkte van 0,2 procent van 450 megapascal, tegen ongeveer 190 megapascal voor gegloeid 1.4301, dus minder en lichtere beugels dragen dezelfde paneelbelasting.
Thermisch verzinken volgens EN ISO 1461 stelt een minimale coating vast voor elk staaldiktebereik, uitgedrukt in zowel massa als lokale dikte.
De rekenkunde achter deze getallen is de moeite waard om een keer te doen. ISO 9223 registreert een zinkverlies in het eerste jaar van 0,7 tot 2,1 micrometer per jaar in categorie C3 en 2,1 tot 4,2 in C4. Een thermische coating van 85 micrometer ondersteunt een onderhoudsinterval van 25 jaar in C4, terwijl een gegalvaniseerde laag van 12 micrometer binnen 3 tot 6 jaar uitgeput is. Dezelfde tabel verklaart waarom verzinken geen C5-M-oplossing is: 4,2 tot 8,4 micrometer jaarlijks zinkverlies kost zelfs een zware coating binnen 10 tot 20 jaar. Dezelfde afweging wordt onderzocht in deze vergelijking van ingegoten ankerrails in HDG en RVS .
Thermisch verzinkt ingegoten ankerkanaal Vergelijk HDG- en roestvrijstalen ankerkanaalopties voor gevels en bekleding, met profielen, belastingsgegevens en corrosie-trade-offs die daaromheen worden besproken. Bekijk Product → Aluminium en roestvrij staal zitten in de galvanische reeks in zeewater ongeveer 0,4 tot 0,6 volt uit elkaar, en in een natte verbinding wordt het aluminium de anode. De oppervlakteverhouding bepaalt de schade: een grote roestvrijstalen kathode tegenover een kleine aluminium anode zorgt voor snelle lokale verliezen. Daarom is een roestvrijstalen M8-bout die rechtstreeks op een aluminium beugel rust een detail dat de moeite waard is om opnieuw te ontwerpen.
Drie bedieningselementen werken. EPDM- of nylon-isolerende ringen onder roestvrijstalen bevestigingsmiddelen die op aluminium dragen, een barrièrecoating of geanodiseerde laag op het grensvlak en drainage die de voeg tegenhoudt die water vasthoudt.
Aluminium zet uit met 23,1 micrometer per meter per Kelvin, 1.4404 roestvrij staal met 16,0 en koolstofstaal met 12,0. Een aluminium bekledingsrail van 3 meter op een gevel die geconfronteerd wordt met een oppervlaktetemperatuurschommelingen van 40 Kelvin beweegt daarom ongeveer 2,8 millimeter ten opzichte van de constructie. Sleufgaten en schuifclips absorberen die beweging; een volledig vastgeschroefde, starre verbinding doet dat niet en de belasting migreert naar het paneel of de ondergrond.
Voor een ontwerplevensduur van 50 jaar is roestvrij staal 1.4404 de minimale kwaliteit voor ISO 9223 C4- en C5-M-atmosferen, terwijl thermisch verzinkt koolstofstaal volgens EN ISO 1461 C3 en inland C4 dekt.
| Materiaal en afwerking | Sleutelspecificatie | ISO 9223-categorie | Typisch gebruik |
| Koolstofstaal, gegalvaniseerd zink | ISO 2081, 5 tot 12 micrometer zink | C1 tot C2 | Droge binnenbevestigingen en verborgen omlijsting |
| Koolstofstaal, thermisch verzinkt | EN ISO 1461, 85 micrometer gemiddeld bij 6 millimeter en hoger | C3 en C4 in het binnenland | Ingestorte ankerkanalen, schoren en beugels weg van de kust |
| Aluminium 6063-T6 | EN 755-2 extrusie, gewalste of geanodiseerde afwerking | C1 tot C3 met isolatie | Bekledingsbeugels, fotovoltaïsche rails, paneelsteun |
| RVS 1.4301 (AISI 304) | EN 10088, PREN ongeveer 19 | C3 en C4 in het binnenland | Bevestigingen voor binnen- en binnenbekleding |
| RVS 1.4404 (AISI 316L) | EN 10088, PREN ongeveer 25 | C4 en C5-M | Kustgevels binnen 10 kilometer, strooizoutzones |
| Dubbelzijdig 1.4462 (2205) | EN 10088, PREN ongeveer 35, proefsterkte 450 megapascal | C5-M en CX | Spatzone-, offshore- en kustbevestigingen met hoge belasting |
Categorie CX, die tunnels omvat die zijn behandeld met dooizout en offshore spatzones, duwt de specificatie naar 1.4529 roestvrij staal met een PREN van ongeveer 44, of naar duplex 1.4462 waar de belastingen de lagere legering rechtvaardigen.
Hetzelfde gevelsysteem 15 kilometer landinwaarts en 300 meter uit zee vereist verschillende bevestigingskwaliteiten, coatingsystemen en inspectie-intervallen, zelfs als de windbelasting en het paneelgewicht identiek zijn.
Wat tussen de twee kolommen niet verandert, is de mechanische capaciteit. De beugels dragen in beide dezelfde belastingen; alleen de corrosietoeslag en het isolatiedetail bewegen. Verstelbare roestvrijstalen L-hoekbeugels in 1.4404 zijn het standaardantwoord aan de kustzijde, omdat de gesleufde poot tolerantie en thermische beweging absorbeert zonder een stijf koppel te introduceren.
Roestvrijstalen verstelbare L-hoekbekledingsbeugel Bekijk de 1.4404-beugelaanpassingsbereiken, belastingswaarden en isolatiedetails voor geventileerde gevels waar kustcorrosie en toleranties de specificatie bepalen. Bekijk Product → Zes opeenvolgende controles bepalen de materiaalspecificatie voordat een inkooporder wordt aangemaakt.
Stenen bekleding voegt nog een materiaalbeslissing toe: inslagankers in 1.4404 verdelen de belasting via een mechanisch vastgezette kegel in plaats van via een wrijvingsgreep, zodat de stenen plaat en de roestvrijstalen bevestiging op elkaar zijn afgestemd wat betreft zowel sterkte als chloridebestendigheid.
Dorp in ondersneden anker voor stenen bekleding Bekijk hoe 1.4404 ondersnijdingsankers een aangepaste kegelgeometrie gebruiken om natuurstenen panelen te bevestigen, met M6- en M8-afmetingen en belastingscijfers. Bekijk Product → Jiangsu Aozheng Metal Products Co., Ltd. beschikt over deze kwaliteiten voor ingegoten ankerkanalen, bekledingsbeugels, ondersneden ankers en stutkanalen, in 1.4301, 1.4404 en 1.4462 roestvrij staal en in thermisch verzinkt koolstofstaal, waardoor één materiaalspecificatie loopt van het ingebedde kanaal tot aan de uiteindelijke paneelbeugel.
EN 1990 plaatst een levensduur van 50 jaar in ontwerpklasse 4, en bevestigingsmateriaal binnen die klasse is ontworpen als een niet-vervangbaar element in plaats van een verbruiksartikel.
Het kostengeval volgt eerder uit de toegang dan uit de materiaalprijs. Een beugel 40 meter boven een geventileerde gevel wordt bereikt met hetzelfde mastklimmer- of touwtoegangsteam dat een paneel vervangt, dus een corrosiefout in jaar 12 kost veel meer dan de materiaaldelta tussen 1.4301 en 1.4404, die geconcentreerd is in het molybdeengehalte van een paar honderd kilogram roestvrij staal. Duurzaamheid wordt eenmalig gekocht, in de specificatiefase, en vervolgens of later op hoogte betaald.
Nee voor C5-M-posities. 1.4301 heeft een PREN van ongeveer 19 omdat het geen opzettelijk molybdeengehalte heeft, dus specificeer 1.4404 bij PREN 25 als het minimum binnen 10 kilometer van de kustlijn en 1.4462 duplex bij PREN 35 in de spatzone.
EN ISO 1461 vereist een gemiddelde van 85 micrometer met een lokaal minimum van 70 micrometer op staal van 6 millimeter en dikker, 70 en 55 micrometer tussen 3 en 6 millimeter, en 55 en 45 micrometer tussen 1,5 en 3 millimeter. Geef ook de coatingmassa op, want 85 micrometer komt overeen met ongeveer 610 gram per vierkante meter.
Ja, met isolatie. De twee metalen zitten ongeveer 0,4 tot 0,6 volt uit elkaar in de galvanische reeks, en waar een grote roestvrijstalen kathode tegenover een kleine aluminiumanode staat, corrodeert het aluminium snel. Een EPDM- of nylonring tussen de bevestigingskop en het aluminium verwijdert het directe koppel.
Ja. Stalen en roestvrijstalen bevestigingen zijn geclassificeerd A1 volgens EN 13501-1, terwijl aluminium 6063-T6 meer dan de helft van zijn bestendigheid tegen kamertemperatuur verliest boven ongeveer 200 graden Celsius. Brandwerende gevelsystemen vereisen daarom stalen of roestvrijstalen beugels, zelfs daar waar aluminium qua gewicht zou winnen.
Neem contact met ons op